Cestování

Cestování

Na kánoi do ruské Arktidy

Náš fanoušek a skalní vodák Jura Hanák se s partou pěti přátel vydal na člunech GUMOTEX na dobrodružnou výpravu do Bílého moře do ruské Arktidy. Jak to dopadlo?

Tomáš Rasl
06.10.2017
Cestování

Mariya Krestyanska: Ničeho nelituju

Nikdy se nevzdávej. To je motto ukrajinské plavkyně Mariye Krestyanske, která se 8. srpna měla jako první Ukrajinka přeplavat kanál La Manche. Její pokus se kvůli nepříznivým podmínkám nepodařil. Bojovala statečně a nevzdávala to, vyšla z vody až na opakované doporučení týmu. GUMOTEX ji chce podporovat i nadále.

Barbora Robková
19.09.2017
Cestování

Divočinou Aljašky na jih až k polárnímu kruhu

Tam, kde je ticho nejhlasitější, daleko za polární kruh, a především daleko od signálu, teplé sprchy a měkké postele, vydali jsme se splouvat řeku Alatnu. Pod naší mapou stálo: "No roads or trails in this area" (V této oblasti nejsou žádné cesty ani stezky.). Vybaveni jsme byli loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem. Plán byl překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih k polárnímu kruhu.

Gumotex
04.01.2017
Cestování

Norskými fjordy na Pálavě

V Norsku jsme byli podruhé. Loni jsme tuto skandinávskou krásku projeli na horských kolech. Nyní přišel na řadu nafukovací člun Pálava od GUMOTEXU. Díky kánoi jsme se ocitli v místech, o kterých se nám ani nesnilo.

Gumotex
07.12.2016
Cestování

Nejkrásnější řeky Slovenska: projeli jsme Prielom Dunajce na kánoi

V našem miniseriálu vám postupně představíme podle našeho názoru tři nejhezčí vodácká splutí na Slovensku. U našich východních sousedů najdeme spoustu nádherných řek pro vodáky zkušené i méně zkušenější. Podmínkou našeho výběru byla relativní vodácká nenáročnost a možnost vypůjčení lodí a dalšího vybavení.

Jan Hocek
25.07.2018