Revoluce na poli nánosování drop-stitch materiálu

Současná technologie nánosování drop-stitch materiálu měla jeden háček, a tak jsme vyvinuli vlastní. Jak se nám to podařilo?

Dnes je tomu 20 let, co jsme se poprvé začali zajímat o výrobu lodí pomocí drop-stitch materiálu. Tehdy se však jednalo o technologii nánosování, která využívala PVC a tudíž nekorespondovala s naší myšlenkou – vyrábět lodě naší současnou technologií nánosování pomocí kaučuku, tzn. bez použití PVC. V té době neexistoval dodavatel, který by dokázal vyrobit drop-stitch materiál bez nánosování pomocí PVC, a tak jsme od výroby člunů z drop-stitch materiálu na nějakou dobu upustili.

Jeden ze strojů společnosti GUMOTEX pro výrobu vlastních materiálů.

V posledních několika letech se však drop-stitch materiál a výrobky z něj začal těšit velké oblibě, zejména v oblasti SUP (stand up paddling). A tak jsme v roce 2016 oprášili myšlenku vyrábět lodě za použití tohoto materiálu. Tentokrát jsme se však rozhodli vydat zcela jiným, odvážným směrem. Rozhodli jsme se vyvinout vlastní technologii nánosování drop-stitch materiálu. A základním stavebním kamenem se stal náš gumotextilní materiál NITRILON®.

Laboratorní testování nanášení kaučukové směsi.

Na začátku vývoje jsme podnikli mnoho cest za výrobci drop-stitch materiálu a navštívili také několik vývojářů textilních strojů. Poté jsme pokračovali zkouškami v našem provozu a vyrobili první prototypy. Po náročných přípravách a různých komplikacích se nám díky velkému úsilí na konci roku 2017 podařilo vyvinout vlastní materiál drop-stitch nánosovaný pomocí naší prověřené technologie za použití kaučuku. Tento nový materiál byl velmi důkladně testován a prošel i tvrdým testem v nepříznivých podmínkách. A prošel na výbornou!

Průřez dnem lodi z drop-stitch materiálu v kombinaci s NITRILONEM®

V čem je naše drop-stitch technologie jedinečná? Spojili jsme vlastní, léty prověřený materiál NITRILON® se známým a oblíbeným drop-stitch materiálem. Technologii nánosování jsme si zkrátka přepracovali k obrazu svému tak, aby použité materiály respektovaly naše postoje k ekologii a přírodě. Na rozdíl od jiných výrobců při výrobě našeho drop-stitch materiálu nepoužíváme PVC, ale kaučuk. Náš materiál je navíc díky svým 9 vrstvám velmi odolný, ale zároveň je snadné ho sbalit nebo opravit. Na tuto technologii výroby máme jako jediná společnost na světě patent a jsme na to náležitě hrdí.

9vrstvý materiál zajišťuje vysokou odolnost