Cestovanie

Cestovanie

U moře po karanténě

Včerejší kajakářský výlet pro nás byl opravdu výjimečný; nejen že to byla první vyjížďka roku 2020, ale zároveň znamenala krůček k tomu, abychom se vrátili k „normálnímu“ životu.

Gumotex
22.06.2020
Cestovanie

My a naše prázdniny na kajaku Gumotex

Volám sa David de Feo a som 38-ročný počítačový inžinier z Janova (Ligúria – Taliansko) s vášňou pre jaskyniarstvo, lezenie a fotografovanie. V septembri 2004 som vyrazil na lezecké prázdniny na Kalymnos, malý grécky ostrov. Tu som prvýkrát skúsil jazdu na kajaku a bol som ohromený.

Gumotex
10.02.2020
Cestovanie

Na kánoi do ruské Arktidy

Náš fanoušek a skalní vodák Jura Hanák se s partou pěti přátel vydal na člunech GUMOTEX na dobrodružnou výpravu do Bílého moře do ruské Arktidy. Jak to dopadlo?

Tomáš Rasl
06.10.2017
Cestovanie

Mariya Krestyanska: Ničeho nelituju

Nikdy se nevzdávej. To je motto ukrajinské plavkyně Mariye Krestyanske, která se 8. srpna měla jako první Ukrajinka přeplavat kanál La Manche. Její pokus se kvůli nepříznivým podmínkám nepodařil. Bojovala statečně a nevzdávala to, vyšla z vody až na opakované doporučení týmu. GUMOTEX ji chce podporovat i nadále.

Barbora Robková
19.09.2017
Cestovanie

Divočinou Aljašky na jih až k polárnímu kruhu

Tam, kde je ticho nejhlasitější, daleko za polární kruh, a především daleko od signálu, teplé sprchy a měkké postele, vydali jsme se splouvat řeku Alatnu. Pod naší mapou stálo: "No roads or trails in this area" (V této oblasti nejsou žádné cesty ani stezky.). Vybaveni jsme byli loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem. Plán byl překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih k polárnímu kruhu.

Gumotex
04.01.2017