Cestovanie

Cestovanie

Na kánoi do ruské Arktidy

Náš fanoušek a skalní vodák Jura Hanák se s partou pěti přátel vydal na člunech GUMOTEX na dobrodružnou výpravu do Bílého moře do ruské Arktidy. Jak to dopadlo?

Tomáš Rasl
06.10.2017
Cestovanie

Mariya Krestyanska: Ničeho nelituju

Nikdy se nevzdávej. To je motto ukrajinské plavkyně Mariye Krestyanske, která se 8. srpna měla jako první Ukrajinka přeplavat kanál La Manche. Její pokus se kvůli nepříznivým podmínkám nepodařil. Bojovala statečně a nevzdávala to, vyšla z vody až na opakované doporučení týmu. GUMOTEX ji chce podporovat i nadále.

Barbora Robková
19.09.2017
Cestovanie

Divočinou Aljašky na jih až k polárnímu kruhu

Tam, kde je ticho nejhlasitější, daleko za polární kruh, a především daleko od signálu, teplé sprchy a měkké postele, vydali jsme se splouvat řeku Alatnu. Pod naší mapou stálo: "No roads or trails in this area" (V této oblasti nejsou žádné cesty ani stezky.). Vybaveni jsme byli loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem. Plán byl překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih k polárnímu kruhu.

Gumotex
04.01.2017
Cestovanie

Norskými fjordy na Pálavě

V Norsku jsme byli podruhé. Loni jsme tuto skandinávskou krásku projeli na horských kolech. Nyní přišel na řadu nafukovací člun Pálava od GUMOTEXU. Díky kánoi jsme se ocitli v místech, o kterých se nám ani nesnilo.

Gumotex
07.12.2016
Cestovanie

5 důvodů, proč do Chorvatska jedině na člunu

„Vaše moře, naše ženy,“ říkávají Chorvati. Každoroční příval miliónu českých turistů pro ně představuje nejen slušné obraty, ale taky téměř nepřetržitou promenádu v plavkách. Našich krásných žen – jak jinak. Někteří z nás si prázdniny bez dovolené na Balkáně nedovedou vůbec představit. Notoricky známá místa mohou letos získat nový rozměr.

Barbora Robková
07.06.2018